Arda Turan Web Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arda Turan Web Sitesi

Arda Turanın en güzel forumu.....

AnasayfaAnasayfa  Kapı2Kapı2  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1

YazarMesaj
Ard[A]shley
Admin
Ard[A]shley

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Empty
MesajKonu: Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1   Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 11:20 am

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Gs2-bur0Turkcell Süper Lig'deki Galatasaray-Bursaspor karşılaşmasının 51. dakikasında İbrahim, Bursaspor'un gölünü kaydetti. Maç Galatasaray'ın 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

KARŞILAŞMANIN ÖNEMLİ DAKİKALARI

10. dakikada Galatasaray öne geçti. Bu dakikada sol taraftan Kewell'in cezasahası içine yaptığı ortada Milan Baros'un kafasından seken top arkada Volkan Bekiroğlu'nun göğsüne çarpıp kendi kalesine gitti. 1-0.

14. dakikada Ali Tandoğan'ın cezasahası dışından kullandığı serbest atışta meşin yuvarlak De Sanctis'in ellerinde kaldı.

31. dakikada Galatasaray farkı ikiye çıkardı. Bu dakikada De Sanctis'in uzun kullandığı degajda Aydın ve Veli hareketlendi. Veli daha avantajlı bir durumdayken topu geri pası olarak kalecisine gönderdi. Kaleci Ivankov'un uzaklaştırmak istediği top Aydın'a çarparak ağlarla buluştu. 2-0.

43. dakikada Volkan Bekiroğlu'nun cezasahası dışından yaptığı vuruş az farkla üstten auta çıktı. Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmayınca maçın ilk yarısını Galatasaray 2 - 0 önde tamamladı.

Kadrolar

Stat: Ali Sami Yen

Hakemler: İlker Meral, Tarık Ongun, Asım Yusuf Öz

Galatasaray: De Sanctis, Serkan Kurtuluş, Emre Aşık, Meira, Hakan, Aydın, Lincoln, Ayhan, Barış, Kewell, Baros

Bursaspor: Ivankov, Ali Tandoğan, Ömer, İbrahim, Veli, Volkan Bekiroğlu, Bekir, Mustafa Sarp, Volkan Şen, Sercan, Tadeu

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Gs1-bur0-b

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Gs2-bur0-b

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1 Gs2-bur1-b
GALATASARAY - BURSASPOR MAÇINDAN NOTLAR

Turkcell Süper Lig'in 23. haftasının açılış karşılaşmasında Galatasaray ile Bursaspor arasında oynanacak olan maçın takım kadroları belli oldu.

Galatasaray'ın genç teknik adamı Bülent Korkmaz, Ali Sami Yen'de Bursaspor karşısında genç oyuncuları Serkan Kurtuluş ve Aydın'a şans verirken, yeşil - beyazlı takımın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, genç golcüsü Sercan'a forvette görev verdi.

Öte yandan Bursaspor'da sakat ya da cezalı futbolcu bulunmazken, Galatasaray'ın Konya deplasmanında sakat sakat oynayan Emre Aşık, sarı-kırmızılı takımdaki yerini aldı. Arda Turan, sakatlığının düzelmemesi sebebiyle bu maçta Bülent Korkmaz tarafından riske edilmedi.

Karşılaşmanın ilk 11'leri ise şöyle:

Galatasaray: De Sanctis, Serkan Kurtuluş, Meira, Emre Aşık, Hakan Balta, Aydın, Barış, Ayhan, Kewell, Lincoln, Baros

Bursaspor: Ivankov, Ali Tandoğan, Ömer Erdoğan, İbrahim, Volkan Bekiroğlu, Mustafa Sarp, Bekir, Veli, Volkan Şen, Sercan, Tadue

Bu arada Bordeaux karşılaşmasında maçın adamı seçilen Arda Turan'a oy veren taraftarlar arasında çekilen kura sonucu ödüle layık görülen bir taraftar genç futbolcu Arda'dan ödülünü aldı.

(CİHAN)

ARDA: ''BORDEAUX MAÇINI DA KONYASPOR MAÇINI DA UNUTTUK. ÖNÜMÜZDEKİ HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ''

Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Arda Turan, UEFA Kupası'nda Bordeaux'yu elemelerinin ve ardından ligde Konyaspor'u yenmelerinin kendilerine nefes aldırdığını söyledi.

Arda, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, Bordeaux ve Konyaspor maçlarında aldıkları başarılı sonuçlarla yeniden keyiflendiklerini belirtirken, ''Biraz nefes alma fırsatı bulduk ve önümüze daha iyi bakıyoruz. Şimdi her iki maçı da unuttuk. Önümüzdeki her maçı kazanmak için oynayacağız. Başka çaremiz yok'' dedi.

Galatasaray'ın, oynadığı her maçı kazanabileceğini, ancak iyi konsantre olunması gerektiğini vurgulayan Arda, son maçlarda attığı gollere ve yükselen performansına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben her zaman mücadelemi takımım için sonuna kadar veriyorum. Goller de olunca tabii ki mutlu oluyorum, ama önemli olan gollerin işe yaraması. Bordeaux ve Konyaspor maçlarında işe yaradı. Benim işim, Galatasaray forması altında mücadele etmek, bunu da sonuna kadar sürdüreceğim. Maçları, öncesinde kafamızda defalarca oynayıp, pozisyonları düşünüyoruz. Gol atarsak veya gol yersek neler yaparız, düşünüyoruz. Maçı kafamda oynamayı seviyorum, hoşuma gidiyor. A takıma ilk çıktığım zamanla bugün arasında hem saha içi, hem saha dışı olarak önemli fark var. Çok daha fazla olgunlaştığımı, takıma çok daha fazla katkı yaptığımı düşünüyorum. Bu da benim için çok önemli.''

-MEHMET TOPAL'IN KEHANETİ-

Arda, omzundan yaşadığı sakatlık nedeniyle ameliyat olan takım arkadaşı Mehmet Topal'ın, Konyaspor maçı öncesi, gol atacağını söylediğini aktardı.

Konyaspor maçı öncesi hastanede ziyaret ettiği Mehmet Topal'ın, kendisine, ''Narkozdan çıkınca senin ismini sayıklamışım. Konya maçında gol atacağını hissediyorum'' dediğini aktaran Arda, ''Ben de 'Tamam, atarsam sana armağan ederim' demiştim. Kısmet oldu gol atmak ve ben de ona armağan ettim'' dedi.

UEFA Kupası 4. turundaki rakipleri Hamburger SV'nin saygı duyulacak bir ekip olduğunu da dile getiren Arda, ''Biz finali hedefliyoruz. Hedefi final olan bir takım, artık sonuna kadar gitmeli. Biz Hamburg'u elemek istiyoruz. Bunun için iki maçta elimizden geleni yapacağız'' şekline görüş belirtirken, takımın başına Bülent Korkmaz'ın gelmesi konusunda da ''Her zaman değişiklikler fark ettirir. Takımın başına Bülent Hocanın gelmesi ise çok daha farklı şeyler getiriyor. Çok fark etti''değerlendirmesini yaptı.
http://arda-turan-66.eniyiforum.org

Galatasaray, Bursa'yı da devirdi: 2-1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Galatasaray CC:82-Olderburg:89
» Galatasaray alarmı
» Galatasaray Resimleri...
» galatasaray nickleri............................
» Galatasaray'da Milli Takım havası var