Arda Turan Web Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arda Turan Web Sitesi

Arda Turanın en güzel forumu.....

AnasayfaAnasayfa  Kapı2Kapı2  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Meira: Kalbim her zaman burada

YazarMesaj
Ard[A]shley
Admin
Ard[A]shley

Meira: Kalbim her zaman burada Empty
MesajKonu: Meira: Kalbim her zaman burada   Meira: Kalbim her zaman burada Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 6:03 pm

Galatasaray'dan Rusya'nın Zenit takımına transfer olan Portekizli savunma oyuncusu Fernando Meira, İstanbul'u ve veda etmeden önce son röportajını Galatasaray TV'ye verdi.

Galatasaray TV'nin sorularını yanıtlayan Fernando Meira, Türkiye'de bu son röportajı olmadığını dile getirerek, "Türkiye'yi çok seviyorum. Galatasaray bana sadece mutlu, güvenli bir kulüp ortamı sağlamadı. Onun dışında ben burada çok iyi arkadaşlıklar edindim. Benim dileğim en kısa zamanda fırsat buldukça dönüp Türkiye'de edindiğim arkadaşlarımla görüşmek. İstanbul'u tanımaya devam etmek istiyorum. Ben fırsat buldukça Türkiye'ye geri döneceğim. Temasları hiç kesmeyeceğim." diye konuştu.

- "TÜRK TAKIMLARININ HEPSİ SAHAYA YENİLMEMEK İÇİN ÇIKIYOR" -

"Uzun süre Almanya'da oynadın. Türk futboluyla Almanya futbolunu birbiriyle karşılaştırabilir misin?" şeklinde bir soruyu yanıtlayan Meira, "Almanya son derece güçlü oyuncuların yer aldığı ve son derece rekabetçi olarak adlandırılabilecek bir ülke. Ben Türkiye'de aynı derece rekabetin olduğunu düşünüyorum. Sadece şampiyonluk için mücadele eden takımların oyuncuları değil tüm takımların oyuncuları da yüksek derecede mücadele göstererek Türkiye liginde yer alan tüm takımların yenilmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Dolayısıyla Türk takımlarının hepsi yenilmemek için sahaya çıkıyorlar. Bu da Türk futbolunun seviyesini yükseltiyor." şeklinde konuştu.

Rusya'nın Zenit takımına transfer olan Meira, "Rusya'da oynanan futbola ayak uydurabilecek misin?" sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Rus ligi de son derece ilginç bir lig. Kümede kalma mücadelesi veren takımların bile çok iyi oyuncuları var ki zirve mücadelesi veren takımlarda kalitenin de yükseldiğini görüyoruz. Tabii ki soğukta ya da kış şartlarında oynamanın zorluklarından bahsedilebilir. Rusya'da da yılın en elverişli aylarını seçtiklerini biliyoruz, o yüzden alışmaya çalışacağım. Şu anda dünyada herkesin kabul ettiği bir küresel kriz var. Ben bu kriz ortamında Zenit kulübünün Galatasaray'a getirmiş olduğu teklifin her iki kulüp için de çok uygun olduğunu tahmin ediyorum. İstanbul'da dostluklar edindim. Buradaki hayattan son derece mutluydum. Kulübüm bana sunduklarından son derece mutluydum. Ama futbol böyle bir oyun."

Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Michael Skibbe ile şimdiki teknik direktör Bülent Korkmaz'ı karşılaştıran Meira, şunları söyledi: "Bülent hocayla çalışırken en büyük farkın Bülent hocanın tutkusunu oyuna yansıtması olarak görebiliriz. Bunu anlamak da çok basit. Bülent hoca bize Türkçe hitap ettiği için düşündüklerini aktarması daha dolaysız oluyor. Diğer yandan Galatasaray'ın en önemli mihenk taşlarından biri olması, diğer yandan Galatasaray'daki sorunların nerede olduğunu bilmesi, rakipleri incelemek için çok uzun bir zamana sahip olması da diğer avantajları kendisine getiren olgu. Tabii ki farklar vardı, ben en önemlisini özellikle Bülent hocanın tutkusunu takıma geçirebilmesi olarak açıklayabilirim."

- "ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINA İSTANBUL'A GELMEK İSTİYORUM" -

Galatasaray'ın öncelikle Turkcell Süper Lig ve UEFA Kupası'ndaki şansını değerlendiren Portekizli futbolcu. şu anda Turkcell Süper Lig tüm sonuçlara açık bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Biz öncelikle önümüzdeki hafta Trabzon ile gerçekten ligin zirvesini tayin edecek maçlardan birine çıkacağız. Daha sonra Fenerbahçe ve Sivas ile kendi sahamızda karşılaşacağız ki bunlar birer avantaj görülmeli ve sene sonunda şampiyonluk kutlamalarına katılmak için ben İstanbul'a gelmek istiyorum. Benim amacım bu. Şu anda Galatasaray şampiyonluk yolunda en şanslı takımlardan biri olarak yoluna devam etmeyi sürdürüyor. Diğer yandan UEFA'da öncelikli hedefimiz tabii ki Fenerbahçe stadında final karşılaşmasına kadar gidebilmek ve bu yolda oynanacak maçlardan hiçbirinde ya da tüm kupada kalan takımlar arasında bir favorinin olmadığını şu an için çok rahatlıkla söylemek mümkün. Her maçta her sonuç alınabilir. İstediğimiz tabii ki Fenerbahçe stadında final oynamak." şeklinde konuştu.
http://arda-turan-66.eniyiforum.org

Meira: Kalbim her zaman burada
1 sayfadaki 1 sayfası